Kullanıcı SözleşmesiMaviliste seri ilan ve listeleme servisine hoşgeldiniz.
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi maviliste.com sitesinin kullanım şartlarını içerir. Sitemizin içeriğinden faydalanmadan önce bu sözleşmeyi dikkatlice okumanızı öneririz.


1. TARAFLAR

Bu kullanıcı sözleşmesi, Maviliste.com ("SİTE") adresinde ürün-hizmet alımı yapmak üzere ("ALICI" ve/veya "ARAYAN")  veya ürün-hizmet satışı yapmak üzere ("SATICI") yer alan tüm tüzel ve özel kişi ve kurumlar ("KULLANICILAR ve/veya "ÜYELER" olarak anılacaktır) ile SİTE arasında yapılmıştır.


2. SÖZLEŞMENİN KABULÜ

Üyeler siteye girmekle bu sözleşmenin tamamını okuduklarını, anladıklarını ve bütün hükümleri kabul ettiklerini peşinen taahhüt ederler. Üyeler hiçbir şekilde kuralları ve sözleşme şartlarını bilmediğini, anlamadığını iddia edemez.


3. ÜYELİK ŞARTLARI

Üye olurken kayıt formunu doğru eksiksiz dolduracağınızı, ilanlarınızdaki bilgilerin güncel ve doğru olacağını kabul etmiş sayılırsınız. Site yönetimi bilgilerinizin eksik, yanlış olduğunu veya güncel olmadığını tespit ederse üyelik kaydınızı ve ilanlarınızı silme yetkisine sahiptir.


SİTE içerisinde yayınlayacağınız ilanların, mesajların ve bilgilerin

a) Yasalara aykırı olmayacağını

b) Sahte veya çalıntı mal - hizmet olmayacağını

c) Hakaret, küfür, aşağılayıcı sözler içermedini

d) Pornografik veya zararlı içerikleri içermediğini

e) Hak sahibi olmadan tescil, telif, marka ve patent haklarını ihlal etmeyeceğini

f) Virus, trojan, vs gibi başkalarına zarar veren içerikler içermediğini

g) Gümrük işlemlerine tabi tutulmuş ve serbest dolaşıma girmiş ürünler olduğunu

kabul etmiş sayılırsınız. SİTE, yolladığınız ilan, mesaj ve bilgilerin yukarıdaki maddelerden birini veya birden fazlasını ihlal etmesi durumunda üyelik kaydınızı ve ilanlarınızı silme yetkisine sahiptir. SİTE, bu veya başka sebeplerle bilgilerinizin yasal organlar tarafından talep edilmesi durumunda bilgilerini ilgili mercilere vermekle yükümlüdür. ÜYELER yukarıda belirtilen maddeler çerçevesinde zarara uğraması durumunda SİTE yi ve SİTE ÇALIŞANLARINI hiçbir sıfatla sorumlu tutmamayı, tazminat talep etmemeyi kabul ve taahhüt eder.


4. ÜCRETLER

Site üyesi olmak, alıcı ile irtibata geçmek ve sergilenen ürünlere teklif vermek ücretsizdir. Belirii listeleme kategorilerinde ve/veya öne çıkan ilanlar verirken ücretli hizmetler sunabiliriz. Ücretlendirme Türk Lirası cinsinden olup tarafımızca değiştirilebilir. Maviliste.com ücretlendirme politikalarında, promosyon veya diğer amaçlarla değişiklikler yapılması hakkını saklı tutar.


5. GÖREV VE KAPSAM

Maviliste.com SATICI' ların ürün, hizmet ve servislerini sergiledikleri, ALICI' ların ise ürün, hizmet ve servis aradıkları bir BULUŞMA NOKTASI'dır. ALICI ve SATICI arasındaki hiçbir işlemde, Maviliste.com' un hukuki sorumluluğu yoktur.


6. TİCARET GÜVENLİĞİ

Maviliste.com siteye kayıtlı kullanıcıların temin ettikleri bilgilerin doğruluğu konusunda herhangi bir teminat veya garanti veremez. Sitede sergilenen malların, hizmetlerin, servislerin kalitesi, güvenilirliği veya yasallığı konusunda SİTE tarafından herhangi bir kontrol yapılmaz. Kullanıcılar arası gerçekleşecek ticaretin her türlü hukuki ve mali yükümlülüğü sadece ve sadece ticarete taraf kullanıcılara aittir. Mavliste.com hiçbir şekilde ticarete taraf değildir. Maviliste.com hiçbir şart altında ticaret esnasında ortaya çıkabilecek maddi, manevi zararlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Ayrıca sergilenen ürünün tanıtımında kullanılan yazılı veya görüntülü açıklamaların doğruluğu SİTE garantisinde değildir.


7. ANLAŞMAZLIKLAR

Sitede gerçekleşen işlemler ile Maviliste.com’un doğrudan veya dolaylı bağlantısı olmaması nedeniyle, KULLANICI, SİTE’deki işlemler sonucu doğabilecek anlaşmazlıklar ve bu anlaşmazlıkların yol açacağı, bilinen veya bilinmeyen, şüpheli veya şüphesiz, ifşa edilmiş veya edilmemiş, iddia, talep ve/veya hasarlardan, Maviliste.com, temsilcilerini ve çalışanlarını sorumlu tutmamayı, herhangi bir isim veya gerekçe altında tazminat talep etmemeyi ve site çalışanlarını üçüncü kişi ve kurumlar tarafından kendisine yönelecek her türlü talepten muaf tutmayı SİTE hizmetlerini kullanarak ve bu sözleşmeyi onaylayarak peşinen kabul ve beyan etmiş sayılır.


8. GİZLİLİK

Kişisel bilgilerinizin Gizlilik Politikası çerçevesinde toplanılmasını, kullanılmasını ve transfer edilmesini kabul etmiş sayılırsınız.


9. İADE

Sitede sunulan - anında ifa edilen hizmetler (ilanı öne çıkarma - vitrin hizmetleri) niteliği itibariyle geri iade edilemez. ÜYELER SİTE de yaşanan aksaklıklar sebebi ile  SİTE yi ve SİTE ÇALIŞANLARINI hiçbir sıfatla sorumlu tutmamayı, tazminat talep etmemeyi kabul ve taahhüt eder. Tarafımızdan kaynaklanan aksaklıklar olması durumunda ilanınızın öne çıkarma - vitrinde kalma süreleri uzatılacaktır.


10. KURALLARIN İHLALİ

Maviliste.com kuralların ihlali durumunda uyarı yollayabilir, ilan ve mesajlarınızı silebilir, üyeliğinizi iptal edebilir ve tüm yasal yollara başvurabilir.


11. HİZMET, SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ

Maviliste.com sağladığı tüm hizmetlerde, kullanıcı sözleşmesinde ve gizlilik politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.SORULAR:

Kullanıcı sözleşmesi, Gizlilik Politikası, veya diğer konulardaki sorularınız için aşağıda bulunan "Bize Ulaşın" linkine tıklayabilir veya admin@maviliste.com adresine eposta gönderebilirsiniz.